Punttipossut – tietosuojaseloste

1. Mitä henkilötietoja Punttipossut kerää

Tekniikkakurssille osallistujat täyttävät esitietolomakkeen missä kysytään: nimi, ikä, sähköpostiosoite, nostotuloksia, harjoitteluun vaikuttavia vammoja tai sairauksia, onko harjoittelijalla voimassa oleva vakuutus sekä omia tavoitteita harjoittelulle.

2. Miten henkilötietoja käytetään

Esitietolomakkeet muodostavat yhdistyksen jäsenrekisterin. Tietoja ei luovuteta ulkopuolisille.

3. Miten henkilötietoja säilytetään

Esitietolomakkeet säilytetään paperilla.  Lomakkeet hävitetään vuosittain niiden treenaajien osalta, jotka eivät ole käyneet harjoituksissa tai osallistuneet yhdistyksen toimintaan. Heidät katsotaan myös eronneen yhdistyksen toiminnasta.

4. Tietosuojavastaava

Yhdistyksen tietosuojavastaavana toimii päävalmentaja.

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s